LDC-128HS
INFO
- - Product Code: LDC-128HS
- - Availability: Pre-Order
| Model Name: | LDC-128HS |
| Product Description: | High Current DC Power Socket |
| Orientation: | Offset Type |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Insertion Depth: | 8.50mm |
| Distance Between Bottom to Center: | 0.20mm |
| Electrical Rating: | 10A/24V DC Max. |
| Product Life Cycle: | 5000 |
| Product Length: | 15.80mm |
| Product Width: | 10.20mm |
| Product Height: | 7.60mm |
| 2D Drawing: | Datasheet |
$0.00


