LDC-131HS
INFO
- - Product Code: LDC-131HS
- - Availability: Pre-Order
| Model Name: | LDC-131HS |
| Product Description: | High Current DC Power Socket |
| Orientation: | Right Angle Type |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Insertion Depth: | 8.20mm |
| Distance Between Bottom to Center: | 6.50mm |
| Electrical Rating: | 7A/24V DC Max. |
| Product Life Cycle: | 5000 |
| Product Length: | 12.60mm |
| Product Width: | 9.75mm |
| Product Height: | 10.70mm |
| 2D Drawing: | Datasheet |
$0.00

-550x651.png)
-101x125.png)