LDC-135
INFO
- - Product Code: LDC-135
- - Availability: Pre-Order
| Model Name: | LDC-135 |
| Product Description: | DC Power Socket |
| Orientation: | Right Angle Type |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Insertion Depth: | 9.50mm |
| Distance Between Bottom to Center: | 6.50mm |
| Electrical Rating: | 2.5A/24V DC Max. |
| Product Life Cycle: | 5000 |
| Product Length: | 14.20mm |
| Product Width: | 9.00mm |
| Product Height: | 11.00mm |
| 2D Drawing: | Datasheet |
$0.00


