LDC-132D
INFO
- - Product Code: LDC-132D
- - Availability: Pre-Order
| Model Name: | LDC-132D |
| Product Description: | SMD DC Power Socket |
| Orientation: | Right Angle Type |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Insertion Depth: | 7.50mm |
| Distance Between Bottom to Center: | 2.00mm |
| Electrical Rating: | 1A/24V DC Max. |
| Product Life Cycle: | 5000 |
| Product Length: | 9.60mm |
| Product Width: | 5.20mm |
| Product Height: | 4.00mm |
| 2D Drawing: | Datasheet |
$0.00


